Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare;
  • Atestat inspector resurse umane;
  • Experienta in domeniul administrarii de personal minim 2 ani;
  • Cunostinte de legislatia muncii, administrarea resurselor umane, abilitati de planificare: capacitatea de a-si organiza eficient timpul de lucru, respectarea termenelor limita;
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Cunostinte bugetare-contituie avantaj
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare cu oamenii;
  • Abilitati de lucru in echipa, atitudine proactiva;

Descrierea jobului

  • Administreaza si gestioneaza activitatea de Resurse Umane (intocmire / actualizare dosare de personal);
  • Raspunde de inregistrarea contractelor de munca, a modificarilor aferente contractelor de munca in baza de date si transmiterea Revisal-ului in termenele legale in vigoare;
  • Intocmirea evidentei orelor de munca (ore lucrate / concedii / etc);
  • Intocmirea lunara a statului de plata si a declaratiilor lunare salariale;
  • Intocmirea evidentei cheltuielilor salariale acolo unde este cazul pe centri de cost
  • Evidenta concediilor medicale si intocmirea dosarelor de recuperare a sumelor de la casa de sanatate;
  • Intocmirea de situatii statistice cerute de Directia de Statistica
  • Completarea si eliberarea adeverintei pentru salariati
  • Informeaza noul angajat cu privire la documentele necesare angajarii, regulamentul intern, precum şi orice alte documente stabilite prin procedurile interne si dispozitiile legale;
  • Participa la intocmirea, organizarea si evidenta planului de concedii de odihna anuale si lunare.
  • Intocmeste rapoarte specifice activitatii de administrare personal;
  • Scanare si arhivare documente;

    Oferta, beneficii:

  • Un mediu de lucru modern şi dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă
  • Condiţii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată

Trimite-ne CV-ul tau

Despre noi

De la înființarea sa în Offenbach am Main în 2012, IBB a fost un partener de încredere în industria construcțiilor de clădiri. Suntem mereu în mișcare și căutăm constant noi oportunități, de dezvoltare profesională în diverse domenii economice. Specialiști calificați și foarte motivați susțin cea mai importantă bază a succesului nostru. Ca o afacere de familie, IBB susține forța de muncă calificată. Dacă împărtășim valori similare, ne-ar plăcea să auzim de la tine și să te avem la bord! Vom crește împreună!