Candidatul Ideal:

  • Studii superioare – Universitatea Tehnică de Construcții – FCCI
  • Experiență în ofertare-derulare contracte
  • Cunoștințe legislație în domeniul construcțiilor civile și industriale
  • Capacitate de coordonare și de lucru în echipă dar și independent
  • Inițiativă, aptitudini organizatorice, analitice, de sinteză și raportare
  • Foarte bune cunoștințe MS Office
  • Avantaj cunoaștere program devize Windev/ Windoc
  • Opțional, cunoștințe Microsoft Project
  • Capacitate de a respecta termenele și orientarea către rezultate.

Descrierea jobului

  • Elaborarea propunerilor tehnice în conformitate cu cerințele documentație de atribuire în vederea participării la licitații de achiziție publică.
  • Organizarea, controlarea, verificarea activității șantierului și asigurarea execuției, desfășurării și finalizării lucrărilor în concordanță cu proiectul, normele și condițiile de calitate, termenele stabilite, conform cerințelor contractuale.
  • Realizarea și urmărirea graficelor de execuție(inclusiv urmărire stadiu lucrări/ proiect)
  • Verificarea corelării documentelor de plată în raport cu informațiile și cantitățile primite din șantier, cât și în raport cu contractele de furnizare/prestare semnate
  • Urmărire cost – control
  • Elaborarea devizelor pentru client
  • Verificarea listelor de cantități și a planurilor în vederea estimării corecte a prețului ofertat
  • Studierea caietelor de sarcini și a proiectelor; obținerea de informații relevante pentru emiterea ofertei;
  • Verificarea cantităților date de proiectant, menținerea legăturii cu proiectantul pentru obținerea obiecțiunilor și discutarea eventualelor soluții tehnice

Oferta, beneficii:

  • Un mediu de lucru modern şi dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă
  • Condiţii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată

Trimite-ne CV-ul tau

Despre noi

De la înființarea sa în Offenbach am Main în 2012, IBB a fost un partener de încredere în industria construcțiilor de clădiri. Suntem mereu în mișcare și căutăm constant noi oportunități, de dezvoltare profesională în diverse domenii economice. Specialiști calificați și foarte motivați susțin cea mai importantă bază a succesului nostru. Ca o afacere de familie, IBB susține forța de muncă calificată. Dacă împărtășim valori similare, ne-ar plăcea să auzim de la tine și să te avem la bord! Vom crește împreună!