Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul contabilității; constituie avantaj
  • Experiența în domeniu în calitate de contabil gestiune de minimum 2ani; constituie avantaj
  • Cunoștințe de contabilitate primară;
  • Cunoștințe de contabilitate de gestiune;
  • Capacitate de analiza și sinteza
  • Capacitate de adaptare la situații de lucru noi
  • Capacitatea de a respecta termene limită
  • Atenție la detalii
  • Avantaj : experiența de lucru cu programul  ERP NEXUS  – constituie avantaj
  • Cunoștințe operare PC (aplicații Microsoft Office, Excel  și programe de contabilitate)

Atribuții

  • Verificarea tuturor intrărilor/ieșirilor în gestiune ;
  • Verificarea periodică a stocurilor în conformitate cu necesitățile activității;
  • Evidența stocurilor, introducerea datelor și prelucrarea tuturor operațiunilor de gestiune (intrări-ieșiri, transferuri,);
  • Evidența gestiune: verificare și introducere bonuri de consum, verificare fișa de magazie;
  • Verificarea stocurilor identificate și corectarea acestora dacă este cazul ;
  • Verificarea inventarelor efectuate prin propuneri de compensări, propunere treceri pe costuri a diferențelor;
  • Finalizarea în termen optim a tuturor înregistrărilor pentru raportarea lunară.

BENEFICII:

  • Salariu atractiv;
  • Asigurare medicală privată;
  • Posibilitate de avansare;

Trimite-ne CV-ul tau

Despre noi

De la înființarea sa în Offenbach am Main în 2012, IBB a fost un partener de încredere în industria construcțiilor de clădiri. Suntem mereu în mișcare și căutăm constant noi oportunități, de dezvoltare profesională în diverse domenii economice. Specialiști calificați și foarte motivați susțin cea mai importantă bază a succesului nostru. Ca o afacere de familie, IBB susține forța de muncă calificată. Dacă împărtășim valori similare, ne-ar plăcea să auzim de la tine și să te avem la bord! Vom crește împreună!