Cerințe

  • Studii superioare economice finalizate
  • Experiență într-o poziție similară – minimum 2 ani
  • Cunoașterea legislației fiscale, contabilitate financiară și de gestiune, producție și raportare;
  • Cunoștințe bune de operare PC (Windows, Word, Excel);
  • Experiență de lucru cu un program ERP (lucrul in NEXUS reprezintă un avantaj)
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situațiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, dorință de autoperfecționare.
  • Cunoștințe de salarizare și de legislația muncii, constituie un avantaj

Responsabilități

  • Contabilizează și înregistrează facturile primite de la furnizori
  • Întocmeste NIR-uri pentru facturile de materii prime și materiale
  • Întocmește bonurile de consum pentru materiile prime, materiale ieșite din gestiune
  • Întocmește facturile către clienți
  • Efectuează plăți către furnizori, terți, bugetul statului prin internet banking
  • Înregistrează operațiunile de trezorerie (registre de casă și extrase bancare)
  • Urmărirea și înregistrarea avansurilor spre decontare, deconturi de cheltuieli și a ordinelor de deplasare

Ce oferim

  • Un mediu de lucru modern şi dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă
  • Condiţii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată
  • Traininguri și cursuri de perfecționare profesională
  • Abonament Bookster

Trimite-ne CV-ul tau

Încarcă-ți CV-ul*

Despre noi

De la înființarea sa în Offenbach am Main în 2012, IBB a fost un partener de încredere în industria construcțiilor de clădiri. Suntem mereu în mișcare și căutăm constant noi oportunități, de dezvoltare profesională în diverse domenii economice. Specialiști calificați și foarte motivați susțin cea mai importantă bază a succesului nostru. Ca o afacere de familie, IBB susține forța de muncă calificată. Dacă împărtășim valori similare, ne-ar plăcea să auzim de la tine și să te avem la bord! Vom crește împreună!